“ХТО ВАМ СКАЗАВ, ЩО Я СЛАБКА, ЩО Я КОРЮСЯ ДОЛІ?”

“ХТО ВАМ СКАЗАВ, ЩО Я СЛАБКА, ЩО Я КОРЮСЯ ДОЛІ?”

Леся Українка – не стражденна жінка. Вона закохана бунтарка…

25 лютого виповнилося 153 роки від дня народження видатної української поетеси, перекладачки, класика української літератури –  Лесі Українки (1871-1913).

Геніальна волинянка відома не лише своєю літературною творчістю, перекладацькою діяльністю, активною громадянською позицією, любов’ю до всього українського, а й неймовірною силою духу і неабияким характером.

Лише в 2021 р. – до 150-річчя Лесі Українки – вийшло Повне зібрання її творів у 14 томах.

Уже в ранньому дитинстві Леся виявила свої надзвичайні здібності (її можна назвати Wunderkind).

Вона дуже рано навчилась читати і вже у віці п’яти років написала свої перші листи до родини дядька Михайла Драгоманова.

Леся Українка вільно розмовляла українською, російською, польською, болгарською, німецькою, французькою та італійською мовами, добре знала латину, перекладала з давньогрецької, німецької, англійської, французької, італійської та польської мов, хоч і не вчилась в школі. ЇЇ навчала мати – Олена Пчілка – і приватні вчителі.

У віці дев’яти років вона написала свій перший вірш “Надія”, у 13 років вже мала надрукованими дві поезії. Ці твори з’явились під псевдонімом “Леся Українка”. Свій псевдонім Лариса Косач запозичила в дядька – Михайла Драгоманова. Він підписувався як “Українець”. А оскільки Леся дуже любила його і захоплювалась ним, то вирішила в чомусь бути схожою на нього.

У 1971 році за рішенням міжнародної організації ЮНЕСКО 100-річчя від дня народження Лесі Українки святкувалося в усьому світі.

Вам також може сподобатися

+ Немає коментарів

Додайте свій